Wieczór zDolnego Śląska: Limity w górach. A gdzie romantyzm i spontaniczność?

Minęły dwa miesiące odkąd Park Narodowy Gór Stołowych wprowadził limity godzinowe na swoich najpopularniejszych szlakach.

W sezonie na Szczeliniec czy Błędne Skały może wejść 400 osób na godzinę. Żeby się załapać – trzeba kupić bilet przez internet. W trakcie majówki już na początku drugiego dnia zabrakło biletów do końca weekendu. Ochrona przyrody? Komfort zwiedzania? A może zbędne zakazy i niszczenie ducha turystyki?
O wadach, zaletach, oraz o tym, czy w przyszłości limity mogą lub powinny pojawiać się w kolejnych miejscach w radiowym Wieczorze zDolnego Śląska rozmawiał Bartosz Szarafin.
Goście:

Bartłomiej Jakubowski – dyrektor Parku Narodowego Gór Stołowych
Barbara Cerekwicka – Park Narodowy Gór Stołowych
Andrzej Sawicki – człowiek gór, przewodnik i dzierżawca schronisk
oraz turyści spotkani na górskich szlakach

POSŁUCHAJ:
[audioplayer id=”312003″ src=”/img/articles/121182/Wieczor-zDolnego-Slaska-Limity-w-gorach-A-gdzie-romantyzm-i-spontanicznosc-1-62bf4a9b4c0d8-0plg.mp3″/]
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *