Wieczór zDolnego Śląska: Koronawirus i stereotypy [POSŁUCHAJ]

Rzecz o koronawirusie, rosole, trunkach i emocjonalnym podejściu do życia.

Włosi, Koreańczycy i Polacy mają ze sobą wiele wspólnego, jak się okazuje. Rosół, emocjonalne podejście do życia, trunki wyskokowe – to nas łączy. A dzieli – podejście do epidemii koronawirusa.
Z mediów dowiadujemy się ostatnio, że wzorem walki z nim jest Korea Południowa, a na przeciwległym biegunie mamy – rzecz jasna – Włochy. Przekaz jest prosty: prymusi i niedorajdy. Takie mamy świeże stereotypy.A tak się składa, że oba kraje mają we Wrocławiu wielu swoich reprezentantów. Co sądzą o takim obrazie świata w czasie pandemii Maciej Sas pytał w „Wieczorze zDolnego Śląska” dwójkę z nich: doktor Hyerim Pak, Koreankę pochodzącą z Seulu, mieszkająca od 21 lat w Polsce, adiunkta w Instytucie Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych Uniwersytetu Wrocławskiego, a przy okazji korespondentkę radiową koreańskiej stacji KBS Radio 1 oraz doktora Andreę Bandiralego, pochodzącego spod Bolonii, mieszkającego w naszym kraju 15 lat dyrektora Włoskiej Agencji Biznesowej w Polsce.POSŁUCHAJ AUDYCJI:

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *