Wieczór z kulturą w RWK: Magdalena Knedler i ASP w Paryżu (WIDEO)

Rozmowa z Magdaleną Knedler, autorką znaną nam i przez nas mocno polecaną. Nie zdążyliśmy jeszcze ochłonąć po lekturze znakomitej 'Dziewczyny z daleka’ (Novae Res, 2017), a już (przed świętami premiera) pojawiła się trzecia część kryminalnej trylogii autorstwa Magdaleny Knedler z bohaterką Anną Lindholm.
[videoplayer id=161518][/videoplayer] 
Po śledztwach polsko-szwedzkiej komisarz prowadzonych w Ystad, na Helu i w Wenecji tym razem akcja powieści dzieje się w Wiedniu, w kręgu artystów-rzeźbiarzy. 'Nic oprócz śmierci’ (Czwarta Strona), jak zapowiada pisarka, to ostatnia część tego cyklu, ale nie ostatni w dorobku wrocławianki kryminał. Czekamy na kolejne.
[videoplayer id=161516][/videoplayer]  
Łukasz Huculak, wrocławski malarz, wykładowca tutejszej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie prowadzi pracownię na Wydziale Malarstwa i Rzeźby i tematy do dzisiejszej rozmowy co najmniej dwa: trwająca wystawa 'Migracje’ w Mia ART GALLERY (wraz z Magdą Grzybowską) oraz startująca wkrótce w Paryżu wystawa prac doktorantów ASP pt. 'Mapa i terytorium’. Jak łączą się sztuki wizualne z kartografią, geografią, polityką, literaturą, filozofią? Opowiada także rzeźbiarz Roland Grabkowski, jeden z doktorantów ASP.
[videoplayer id=161517][/videoplayer]
Do usłyszenia w każdy wtorek i czwartek w odbiornikach z DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl. O godz. 20:05.

Wieczór z Kulturą, wtorek, czwartek, godz. 20:05, Grzegorz Chojnowski
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *