Wieczór z Kulturą: Nowości Ossolineum i Festiwal Opowiadania

Audycja nadawana jest we wtorki i czwartki o 20:05 w Radiu Wrocław i Radiu Wrocław Kultura. Prowadzi Grzegorz Chojnowski.

Nowe książki Wydawnictwa Ossolineum. M.in. niezwykła podróż po historii 'Polskiego eseju literackiego’ (w serii Biblioteka Narodowa’) i niezaskakująco aktualny zbiór tekstów o popkulturze autorstwa Stanisława Barańczaka pt. 'Odbiorca ubezwłasnowolniony’. W studiu Radia Wrocław Kultura na żywo: dr Dobrawa Lisak-Gębala, prof. Adam Poprawa (oboje z Uniwersytetu Wrocławskiego), Karol Poręba z Ossolineum.
[videoplayer id=178192][/videoplayer]
[videoplayer id=178193][/videoplayer]
Festiwal Opowiadania rozpoczął swą 13. edycję od prologu, czyli serii spotkań w dolnośląskich miastach, od Oleśnicy po Lubań. We Wrocławiu Opowiadania pojawią się w piątek 6 października, w Galerii BWA Dizajn, Teatrze Muzycznym Capitol i Księgarni Hiszpańskiej. O programie (pod hasłem 'Ja i mój wróg’), uczestnikach i dziełach opowiadają szefowie i pomysłodawcy: Agnieszka Wolny-Hamkało, Marcin Hamkało.
[videoplayer id=178194][/videoplayer]
WIECZÓR Z KULTURĄ: wtorek i czwartek, godz. 20:05
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *