Wieczór z Kulturą: Angelus, Rok koguta, Wieczory Tumskie [WIDEO]

Audycja nadawana jest w Radiu Wrocław i Radiu Wrocław Kultura we wtorki i czwartki o 20:05. Wśród gości Tereza Bouckova, Stanisław Rybarczyk.

Relacja z gali Angelusa – Nagrody Literackiej Europy Środkowej.

Tereza Bouckova, autorka poruszającej powieści-dziennika 'Rok Koguta’ (przekład Olgi Czernikow, Wydawnictwo Afera) – to może być kandydatka do kolejnego Angelusa. Książka została wydana pod patronatem Radia Wrocław Kultura.

Rozmowa ze Stanisławem Rybarczykiem, który niestrudzenie od lat prawie dwudziestu organizuje Wieczory Tumskie, a także koncerty hawdalowe, jest szefem Chóru Synagogi Pod Białym Bocianem.
[videoplayer id=180023][/videoplayer]
 
 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *