Wieczór z Dolnego Śląska: Legalizacja pobytu w Polsce

Cudzoziemcy na Dolnym Śląsku, przyjeżdżają za lepszym życiem, znajdują mieszkanie i pracę, chcą zostać na dłużej, niektórzy na stałe – wielu z nich ma jednak problemy z legalizacją pobytu, na dokumenty czekają trzy, cztery a nawet pięć lat.

Dlaczego w naszym regionie tak długo to trwa, gdzie leży problem, co można zrobić, żeby postępowanie administracyjne nie trwało w nieskończoność – o tym będziemy rozmawiali w Wieczorze z Dolnego Śląska:
Goście:

dolnośląski urząd wojewódzki : szefowa infolinii Barbara Panek i wicedyrektor wydziału spraw cudzoziemców Wojciech Partyka
prawnik Fundacja Ukraina Bartłomiej Potocki
Aleksander Bondar aktywista, administrator jednej z największych grup migrantów z Ukrainy we Wrocławiu

POSŁUCHAJ:
[audioplayer id=”297351″ src=”/img/articles/114373/Wieczor-z-Dolnego-Slaska-Legalizacja-pobytu-w-Polsce-1-619eab46338b2-p.mp3″/]
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *