Więcej zieleni w Wałbrzychu. Na terenach po zburzonych kamienicach mają powstać skwery

Wałbrzych mówi stop gruzowiskom i betonowym placom w miejscach po wyburzonych budynkach. Od tej pory miasto będzie sadzić tam zieleń.

Dotyczy to także otoczenia dróg i miejsc, gdzie wcześniej istniała konieczność wycinki schorowanych drzew. – Dbamy o zielone płuca Wałbrzycha – mówi Michael Liguz, ogrodnik miejski. 

– Miasto buduje nowe mieszkania, a w miejscach kamienic nie nadających się do remontu, będzie tworzyć skwery – dodaje Edward Szewczak, rzecznik magistratu.

Nowa zieleń pojawi się w całym mieście. Zmieni się otoczenie dawnego Hotelu Sudety, gdzie przybędą róże, przy ul. Konopnickiej powstaną klomby. Na Piaskowej Górze, aby odizolować zabudowania od hałasu, pojawią się drzewka wzdłuż pasów drogowych. Dobrym przykładem jest teren po dawnym blaszaku, naprzeciwko Muzeum Porcelany – obiekt został rozebrany, a obecnie trwają prace projektowe, aby uzupełnić tę przestrzeń zielenią.
POSŁUCHAJ RELACJI BARTOSZA SZARAFINA:

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *