Wideo: #Porozmawiajmy o Wrocławiu – Przemysław Filar odc.2

Przemysław Filar z Towarzystwa Upiększania Miasta był gościem Damiana Filipowskiego i Marcina Torza w pierwszym odcinku programu Porozmawiajmy o Wrocławiu. W programie poruszany jest temat Centrum Handlowego Wroclavia i jaki był wcześniej pomysł na dawny dworzec. Ponadto Przemysław Filar opowie o smogu i propozycji miasta co do walki ze smogiem oraz oceni kandydatów na prezydenta miasta. Nasz gość zdradzi też, czy wystartuje w wyborach prezydenckich. [czytaj więcej]
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *