Wiceprezydent Jeleniej Góry chce podnieść podatki i … przekazać na sport

Podniesienie o 2 procent podatków od nieruchomości dla przedsiębiorców w Jeleniej Górze ma poprawić kondycję miejscowego sportu. Jak? Otóż pieniądze mają trafić do wiodących klubów.

-Kibice i działacze sportowi, a także radni oczekują, że sport w mieście będzie stał na wysokim poziomie i że samorząd będzie go wspierał. W budżecie nie ma na to środków, więc trzeba je znaleźć- mówi zastępca prezydenta miasta, Jerzy Łużniak: Działaczom klubów sportowych pomysł się podoba, bo ma do nich trafić dodatkowo około 400 tysięcy złotych. Nie podoba się, co zrozumiałe, przedsiębiorcom. Agnieszka – właścicielka skupu złomu w Jeleniej Górze mówi, że dodatkowe obciążenia są dla małych firm dużym problemem: Łużniak mówi, że podwyżka nie będzie drastyczna. Nawet dla firm płacących rocznie 300 tysięcy złotych podatku od nieruchomości, będzie to tylko 6 tysięcy złotych. Dla klubów ma to być poważny zastrzyk gotówki. Łużniak podkreśla, że nie ma niebezpieczeństwa, że odejdą dobrowolni sponsorzy, jeśli zostaną na nich nałożone obowiązkowe daniny, bo jego zdaniem niemal nie ma już takich sponsorów.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *