Wiadomości drogowe z ulicy Dyrekcyjnej we Wrocławiu

Od soboty zamknięta dla ruchu jest ul. Dyrekcyjna, na odcinku od skrzyżowania z ul. Hubską/Suchą do wjazdu na tymczasowy dworzec autobusowy. Kierowcy muszą korzystać z objazdu, który został wyznaczony w obu kierunkach ulicami Suchą i Joannitów.
Zmiany na Dyrekcyjnej obowiązują od soboty, ale pamiętajmy, że prawdziwy ruch zacznie się tam w poniedziałek rano. Sprawdzimy dla was jak wygląda sytuacja. Będziemy prezentować Wam serwisy drogowe właśnie z Dyrekcyjnej już od godziny 6.15.
Przypomnijmy, ze remont Dyrekcyjnej ma objąć wymianę nawierzchni na odcinku od ul. Joannitów do Hubskiej. Część od Joannitów do ul. Borowskiej została już przebudowana w ramach budowy centrum handlowego Wroclavia. Samo skrzyżowanie z Hubską zostanie wykonane przy okazji rozbudowy torowiska tramwajowego na Hubskiej (łącznie z wymianą nawierzchni pod wiaduktem w kierunku Pułaskiego).
Czas robót na Dyrekcyjnej przewidywany jest na cztery miesiące.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *