Wiadomości drogowe z Parafialnej we Wrocławiu

Ulica Parafialna we Wrocławiu w końcu otwarta dla aut. Kończy się tam trwający od maja remont. Czy to pomoże odciążyć odwiecznie zakorkowane skrzyżowanie? Sprawdzimy jutro rano.

Choć wydawałoby się, że cieszyć będą się tylko kierowcy, bo prace nad budową chodników i ścieżek nadal trwają, radości nie kryją też piesi. – Przejście ogromne, będzie droga rowerowa. W internecie widziałem, że to całkiem nieźle ma wyglądać. Usprawni to komunikację, natomiast ona zawsze była i tak przeciążona – podkreślają.

PRZECZYTAJ: Słup na remontowanej ulicy. Mieszkańcy: „To nasz dzielnicowy Miś”
Przy poniedziałkowym porannym szczycie komunikacyjnym nasz wóz transmisyjny stanie właśnie przy skrzyżowaniu Parafialnej ze Strachowskiego. To stamtąd będziemy informować Was na bieżąco o wszystkich utrudnieniach.
ZOBACZ TAKŻE:

Wrocław: Wreszcie koniec remontu ul. Parafialnej
Remont ul. Parafialnej we Wrocławiu: Końca nie widać…[AKTUALIZACJA]
Wrocław: Poważne opóźnienie na przebudowie ulicy Parafialnej [ZOBACZ]
Ulica Parafialna do przebudowy

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *