Wędrujący znak sposobem na walkę ze zwiększonym ruchem

Mieszkańcy ulicy Gałczyńskiego we Wrocławiu niezadowoleni ze zwiększonego ruchu. Na spokojnej zwykle ulicy pojawiło się bardzo dużo samochodów, do tego nie wszyscy zwalniają na progach i robi się nerwowo. Objazd remontowanego odcinka Parafialnej prowadzi szerszą ulicą Kurpiów, ale wielu kierowców zmierzających w stronę Grota Roweckiego skraca sobie drogę:
– Okropny jest ruch, Jak jest piątek, godzina 17.00 to aż wychodzi na Grota Roweckiego. 

Mieszkańcy wpadli na pomysł, żeby parkować samochody wzdłuż ulicy, co wymusi wolniejszą jazdę. Ktoś poszedł o krok dalej i przestawił znak informujący o ślepej ulicy na początek Gałczyńskiego (przy Kurpiów). Zauważyła to nasza reporterka Elżbieta Osowicz – robotnicy nic o tym nie wiedzą:
– Znak ktoś musiał przestawić. 

Zamiast wyznaczonym objazdem remontowanej Parafialnej wybierają krótszą drogę i według mieszkańców łamią przepisy:
– Tędy sobie skracają. To jest horror. Założyłem kamery bo zaczęli mi auta uszkadzać. 

Ktoś z mieszkańców wpadł na pomysł ograniczenia ruchu i przeniósł znak mówiący o ślepej ulicy z Uczniowskiej na skrzyżowanie Kurpiów z Gałczyńskiego. Większość kierowców ignoruje znak, bo wiedzą że Gałczyńskiego jest przelotowa. Wrocławskie Inwestycje mają powiadomić wykonawcę o wędrującym znaku. Robotnicy mają postawić go w miejscu gdzie powinien stać zgodnie z projektem.
Przypominamy, że samowolne przenoszenie znaków jest wykroczeniem.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *