We Wrocławiu trwają Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Bezdomnych w piłce ulicznej

Piłka nożna w wyjątkowej odsłonie do zobaczenia na wrocławskim Placu Solnym.

W zawodach piłkarskich rywalizują bezdomni z Polski i ośmiu zagranicznych krajów. Wśród drużyn są zarówno męskie, jak i żeńskie reprezentacje z różnych ośrodków pomocowych. Zawody mają charakter integracyjny, ale przede wszystkim terapeutyczny. – Ja dzięki grze podjąłem decyzję o leczeniu, bo jestem uzależniony. Kocham to, kocham się z tymi chłopakami integrować. Ja jako stary, doświadczony zawodnik przekazuje im swoją wiedzę, czegoś ich uczę – podkreślali zawodnicy.

Impreza organizowana jest już 9. raz i jest częścią obchodów roku św. Brata Alberta. Piłka daje siłę by wyjść na prostą – tak o idei Międzynarodowych Mistrzostw Polski Bezdomnych w ulicznej piłce nożnej mówią organizatorzy i uczestnicy. Z roku na rok pojawia się coraz więcej fanów. -Jest cała masa ludzi, którzy przychodzą, zaglądają z ciekawości. Fajnie jest przyjść, zobaczyć, jak grają sobie ludzie, którzy mają problemy w życiu i wracają do normalności – mówi Tomasz Figlarz, trener jednej z drużyn.

Finał tegorocznej edycji imprezy jutro ok. godz. 17.
WIĘCEJ: Międzynarodowe Mistrzostwa w Piłce Nożnej Ulicznej Osób Bezdomnych
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *