We Wrocławiu powstała aplikacja, która rozpoznaje nieznane numery telefonu

Everybody pomaga wtedy, gdy zastanawiasz się czy to coś na prawdę ważnego, czy może kolejny telefon od kolejnego telemarketera.

We Wrocławiu także mogą powstawać aplikacje, które podbiją światowy rynek. Udowadnia to Edward Mężyk, założyciel firmy RinoApps. Gdy zaczynał cztery lata temu firmę prowadził w mieszkaniu, teraz ma 40 pracowników i biuro w Sky Tower. Współpracuje z branżą bankową, dzięki czemu może ryzykować tworząc nowe aplikacje

– Nie mamy noża na gardle, że coś teraz musi wyjść, tylko parę projektów musi nam nie wyjść. Ale jak nam jedna wyjdzie, to przejmuje koszty wszystkich poprzednich – mówi Edward Mężyk.
W ubiegłym roku stworzyli Hatericka – pierwszą na świecie aplikację służącą do… narzekania.
– Używa jej 50 tysięcy ludzi, a najważniejszym było dostrzeżenie potrzeby – tłumaczy Wojciech Michalak

– Ochlapie nas samochód, albo ubraliśmy się na zimną pogodę, a zrobiło się w ciągu dnia ciepło.
Teraz na rynek wyszła kolejna bezpłatna aplikacja wrocławian – „przeczesując” internet rozpoznaje nieznane numery telefonów, które do nas dzwonią. Aplikację wymyślił Edward Mężyk, oczywiście po kolejnej zbędnej rozmowie.

– Jeżeli otrzymuję telefony: „czy potrzebuje pan tony koksy”, to tracę czas. Mieszkam w bloku i nie potrzebuje koksu, a telefony otrzymuje regularnie
A skąd aplikacja „wie” kto dzwoni? Bo korzysta z procesu „maszynowego uczenia”.

– Wykorzystują algorytmy, które w oparciu o zdobytą wiedzę, generują nową wiedzę. Zbierając informacje z kilku źródeł uwiarygodnia informacje, które już mamy – tłumaczy Wojciech Michalak.
Aplikacja jest bezpłatna i weszła na rynek kilka tygodni temu. Okazała się strzałem w dziesiątkę – każdego dnia…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.