We Wrocławiu posadzono drzewo upamiętniające Pawła Adamowicza [FOTO]

Wrocławscy samorządowcy, aktywiści i mieszkańcy posadzili je na skwerze przy ulicy Pomorskiej. Ten skwer w przyszłości będzie także nazwany imieniem wieloletniego prezydenta Gdańska. Paweł Adamowicz zmarł tragicznie podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Paweł Adamowicz będzie zawsze z nami. Dbamy o jego dorobek i wkład w rozwój samorządności i demokracji. To symboliczne drzewo stanie się ważnym elementem zbiorowej pamięci o Nim. Kochał ludzi. Stąd cytat na pamiątkowej tablicy, jakże ważny, który przeczytają kolejne pokolenia. pic.twitter.com/brdeINI6Iz
— Jacek Sutryk (@SutrykJacek) 16 kwietnia 2019
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.