We Wrocławiu dyskutowali o tym jak sadzić drzewa w mieście

Na spotkaniu pojawili się urzędnicy, deweloperzy i aktywiści.

– O drzewa walczą dziś już nie tylko ekolodzy czy mieszkańcy, ich wartość doceniają także inwestorzy – podkreśla Marek Szempliński z Urzędu Miejskiego.

Fundacja Dom Pokoju z partnerami przygotowała publikację, która zawiera dobre praktyki stosowane w mieście. Jak mówi Maja Zabokrzycka z Fundacji informacje zawarte w książce „infrastruktura w zgodzie z drzewami” jest dostępna dla każdego.

W publikacji liczącej blisko 70 stron są przykłady i zdjęcia inwestycji, które można stawiać za wzór. a tez podpowiedzi jak sadzić drzewa w terenie gdzie nie można można wykorzystać.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *