Ważny triumf koszykarzy Śląska Wrocław na koniec 2019 roku

Niezwykle ciekawe spotkanie w ekstraklasie na pożegnanie z 2019 rokiem obejrzeli kibice we Wrocławiu. Miejscowy Śląsk, choć przegrywał przez większość meczu, ostatecznie pokonał Astorię Bydgoszcz 90:88. Bohaterem wrocławian był skuteczny na finiszu Danny Gibson.

Początek meczu nerwowy z obu stron. Pierwsze punkty z wolnych zdobyła Astoria, ale szybko na nie celnym rzutem za trzy odpowiedział Gabiński. Po dwóch minutach remis 5:5, po kolejnych dwóch 7:7. Oba zespoły miały spore problemy ze skutecznością. Gospodarze po wsadzie Humphrey’a uzyskali trzy oczka przewagi, ale na finiszu kwarty do bydgoszczanie cieszyli się z prowadzenia 16:12. Inauguracyjną ćwiartkę celnym rzutem za trzy zakończył jednak Chrabascz.
Pierwsze akcje drugiej kwarty na remis, ale po 120 sekundach tej odsłony zrobiło się nieco nerwowo w Orbicie bo Astoria prowadziła 23:17. Śląsk co prawda przerwał serię rywali, ale po kolejnych dobrych akcjach drużyny z Bydgoszczy przegrywał nawet 19:28. Ważne punkty zdobyli wtedy Gibson i Łączyński. Po rzucie Dorna był remis 29:29, a po akcji innego z Amerykanów Humphrey’a Śląsk prowadził nawet 32:29. Finisz kwarty jednak należał do przeciwników, którzy na przerwę schodzili przy swoim prowadzeniu 39:34.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od obiecującego rzutu Joseph’a za trzy. Astoria jednak błyskawicznie odpowiedziała. Drużyna z Bydgoszczy prezentowała się bardzo solidnie i po akcji Kempa prowadziła 48:41. Wrocławianie grali seriami. Po jednak z takich było tylko 47:48, ale znów rywal zadał kilka ciosów. Śląsk ponownie był w stanie doprowadzić wynik w okolice remisu, ale Astoria znów odskoczyła. Na finiszu kwarty mecz toczył się systemem kosz za kosz. Tuż przed końcową syreną Gabiński jednak doprowadził do remisu i po 3/4 spotkania mieliśmy wynik 70:70.
Ostatnia odsłona również kibiców nie…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *