Ważna wygrana Sparty w Ekstralidze

Wrocławscy żużlowcy pokonali w 6. kolejce Stal Gorzów Wielkopolski 46:44.

W niedzielę we Wrocławiu zmierzyły się ze sobą pierwsza i trzecia drużyna poprzedniego sezonu, co zapowiadało wielkie ściganie. Zaczęło się od mocnego uderzenia, bo Stal pierwszy bieg wygrała podwójnie, ale wielkich emocji na torze nie było, bo o wszystkim zadecydował start.
Emocje zaczęły się dopiero od czwartego biegu. Wrocławska para Tai Woffinden i Gleb Czugunow nieco zaspała na starcie i rzuciła się w pogoń za rywalami. Ten drugi szybko przedarł się na drugie miejsce a następnie uporał z Martinem Vaculikiem i wyszedł na prowadzenie. Chwilę później Brytyjczyk zaatakował jadącego na trzecim miejscu Patricka Hansena i obaj padli na tor. Sytuacja nie była jednoznaczna, ale arbiter uznał, że przewinił zawodnik Sparty. W powtórce osamotniony Czugunow stoczył świetną zwycięską walkę z Vaculikiem o pierwsze miejsce i Stadion Olimpijski w końcu ożył. Na tablicy wyników widniał w tym momencie remis 15:15.
Ponownie gorąco się zrobiło w biegu siódmym. Bartosz Zmarzlik przegrał start i przed nim jechali Czugunow i Daniel Bewley. Mistrz świata przesunął się na drugie miejsce i zaraz zaczął atakować prowadzącego. Czugunow skutecznie się bronił, ale na trzecim okrążeniu odjechał od wewnętrznej, co zaraz wykorzystał piekielnie szybki w niedzielę Zmarzlik i bieg zakończył się remisem (21:21).
Przełamanie nastąpiło w wyścigu dziewiątym, kiedy Stal wygrała 5:1. Świetnie ze startu wyskoczył Szymon Woźniak, a później Anders Thomsen wyprzedził na dystansie Bewleya i Woffindena. Dla byłego mistrza świata to był trzeci start tego dnia i miał na koncie…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *