Ważna wygrana Chrobrego Głogów w superlidze

Marek Świtała bohaterem Chrobrego. Jego bramka zdobyta tuż przed końcową syreną zapewniła głogowianom kolejny komplet punktów. Szczypiorniści z Głogowa pokonali na wyjeździe Meble Wójcik Elbląg 29:28. Mecz dostarczył jednak nadspodziewanie wiele emocji.

Obie drużyny dzieli w tabeli przepaść. Do tego ekipa Mebli Wójcik ma ogromne problemy kadrowe. A jednak, kibice oglądali doskonałe zawody. Gogowianie starali się być stroną dominującą. Niespecjalnie im to jednak wychodziło. Choć objęli prowadzenie 10:7 po trzydziestu minutach było po 14.
Niezbyt dobre zawody przed przerwą rozgrywał tego dnia Kamil Sadowski. Najlepszy strzelec Chrobrego przypomniał jednak o sobie po zmianie stron. Kiedy tablica świetlna wskazała stan 18:22, a potem 19:24, mogło się wydawać, że mecz zaczyna się rozstrzygać i cztery punkty pojadą do Głogowa.
Pogoń za Chrobrym rozpoczął Marcin Szopa trafiając z karnego. Po kolejnym trafieniu trener gości poprosił o czas. Przerwa nic nie wniosła. 6 bramek z rzędu zmieniło stan meczu (26:25). Szczęsliwie do remisu doprowadził z koła Jakub Orpik, a kropkę nad i tuż przed końcową syreną postawił Marek Świtała.
Meble Wójcik Elbląg – Chrobry Głogów 28:29 (14:14)
Meble Wójcik: Kiepulski 1 – Grzegorek, Janiszewski 4, Szopa 1, Nowakowski 1, Pi. Adamczak 1, Netz 8, Moryń 4, Koper 8
Chrobry: Stachera, Kapela – Zdobylak 3, Płócienniczak, Świtała 1, Sadowski 6, Klinger 3, Babicz 1, Gujski 4, Tylutki 1, Biegaj 4, Orpik 2, Krzysztofik 3, Rydz 1.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *