Waligóriada w Parku Południowym we Wrocławiu

Wrocławianie nie zawiedli – licznie wypełnili plenerową scenę we wrocławskim Parku Południowym. A to wszystko podczas Waligóriady, czyli koncertu poświęconemu twórczości kabaretu Elita, a szczególnie pamięci Andrzeja Waligórskiego i Jana Kaczmarka. To okazja, żeby przypomnieć sobie najbardziej znane skecze i piosenki, znane również z anteny Radia Wrocław.
– Miejsce nie jest przypadkowe – mówi Stanisław Szelc:

W plenerowym koncercie poświęconym wzięli udział między innymi Jerzy Filar, Aga Damrych i oczywiście kabaret Elita. Wśród publiczności nie brakowało za to fanów wielkich wrocławskich twórców:

W Waligóriadzie wzięły udział także dzieci i młodzież z wrocławskich szkół. Impreza ma ponad 20-letnią tradycję.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *