Wałbrzych przed rozpoczęciem roku szkolnego

Zespół Szkół Nr 2 przy al. Wyzwolenia. To tam uroczyście rozpocznie się rok szkolny w Wałbrzychu. Jak zapewnia Aleksandra Mentek z biura edukacji w Urzędzie Miejskim, wszystko jest zapięte na ostatni guzik, choć nie o wszystkim decyduje urząd.

Chodzi między innymi o liczbę uczniów w poszczególnych szkołach, bo tutaj ostatni głos mają rodzice. -Ważą się także losy niektórych nauczycieli  -mówi urzędniczka:
-To będą jednostkowe przypadki. Tak o możliwości utraty pracy przez nauczycieli mówią urzędnicy w Wałbrzychu. -Wychowawcy będą mogli pracować w kilku szkołach, ewentualnie zostanie im zmniejszona liczba godzin w placówce, w której dotychczas pracowali. Mogą też skorzystać z możliwości bezpłatnego uzupełnienia wykształcenia. W Wałbrzychu brakuje nauczycieli fizyki, muzyki czy plastyki -mówi Aleksandra Mentek z biura edukacji w Urzędzie Miejskim w Wałbrzychu:
Miejscem uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego w Wałbrzychu będzie Zespół Szkół Nr 2, a pierwszy dzwonek zabrzmi dla ok. 8 tysięcy uczniów.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *