Wakacje na podwójnym gazie. Dolnośląska drogówka alarmuje

Zaledwie tydzień wakacji i blisko 250 kierowców zatrzymanych podczas jazdy na podwójnym gazie. To najnowsze statystyki dolnośląskiej drogówki. Rekord padł w niedzielę, kiedy zatrzymano aż 40 pijanych za kółkiem. Policjanci przypominają, że jazda po pijaku może skończyć się tragedią.
– Apelujemy o rozsądek, nie tylko do kierowców – mówi Paweł Petrykowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu:

– To też apel do osób postronnych, które widzą sytuacje, że ktoś spożywa alkohol a później siada z kółkiem. Trzeba w takiej sytuacji reagować. Od naszej reakcji może zależeć czyjeś życie  – tłumaczy Petrykowski. 
Karą za prowadzenie pod wpływem jest więzienie, nawet na 2 lata, utrata prawa jazdy, a także wysokie grzywny.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *