W Sylwestra szczególnie pamiętajmy o tym, aby pies był na smyczy

Policja apeluje, żeby z rozsądkiem używać materiałów pirotechnicznych podczas powitania Nowego Roku.

W sylwestrową noc szczególną uwagę powinniśmy zwracać na naszych czworonożnych przyjaciół. Jeżeli możemy, unikajmy tego wieczoru spacerów z psami. – A jeżeli zdecydujemy się na takie wyjście pamiętajmy, że huk petardy może psa bardzo przestraszyć – mówi podinspektor Krzysztof Zaporowski z policji we Wrocławiu:

Policja apeluje także do wszystkich, aby powstrzymali się od odpalania fajerwerków w pobliżu schronisk dla zwierząt. Przy okazji stróże prawa przypominają, że korzystać ze środków pirotechnicznych mogą wyłącznie osoby pełnoletnie, które nie są pod wpływem alkoholu.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *