W Świeradowie – Zdroju ruszyła bezpłatna szkółka jazdy na rowerach górskich

Za pracę instruktorów płaci samorząd, a uczyć się jazdy po górskich ścieżkach mogą młodzi ludzie, którzy chcą poprawić kondycję lub podnieść umiejętności.

– Uczymy dzieciaki jeździć na rowerze górskim. Co tydzień, w środy mamy trening, na którym, albo uczymy się techniki, albo jeździmy na wycieczki krajoznawcze, na przykład nad jezioro – mówi jeden z instruktorów, Kamil Marchański:
Jednym z uczniów jest Mikołaj Adamski, który mówi, że zdobyte umiejętności ułatwią mu poruszanie się na co dzień na rowerze, bo nie zawsze najkrótsza i najbezpieczniejsza droga wypada przecież po zatłoczonym od samochodów asfalcie. – Uczę się techniki. Ja mieszkam na wsi i jak jadę z kolegą, to przydaje mi się to, czego się nauczyłem. Kolegę i brata nauczyłem jeździć po kamieniach, po się ciągle wywalali na zakręcie – opowiada młody uczestnik zajęć.  Szkółka MTB w Świeradowie Zdroju działać będzie do końca wakacji, ale jeśli będzie takie zapotrzebowanie może działać także w czasie roku szkolnego.
Z zajęć korzystają młodzi ludzie zarówno z miasta, jak i z okolicznych miejscowości. Podczas wyścigów ślimaków uczą się powolnej jazdy. Jest to też sposób na poznawanie przyrody, choć w czasie zjazdów singletrackami trochę w ekspresowym tempie, śmieje się jeden z instruktorów, Bartek Kijewski. – Jest takie powodzenie, że jazda singletrackiem przy odpowiedniej prędkości jest jak pędzący jeleń, który biegnie przez las i obserwuje przyrodę – opowiada

Umiejętność jazdy na rowerze górskim, jest w Świeradowie, jak mówią instruktorzy, tak samo naturalna jak umiejętność pływania na Mazurach. Jest więc szansa, ze zajęcia będą kontynuowane także w roku szkolnym.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *