W stolicy regionu rozpoczął się festiwal Brave Kids

Dla młodych artystów pierwszym przystankiem był Park Tołpy, gdzie odbył się piknik integracyjny.
– Zanim dzieci zabiorą się do pracy, mogą spędzić miło czas i przede wszystkim się lepiej poznać – mówi Iwona Stankova menedżer programu Brave Kids:

Młodzi artyści z Kenii, USA, Gruzji i Polski wezmą udział we wrocławskiej edycji międzynarodowego projektu Brave Kids 2017. W mieście pojawią się w najbliższą sobotę 17 czerwca i na dwa tygodnie zamieszkają u wrocławskich rodzin. Grupą artystyczną, na którą warto zwrócić uwagę jest m.in. Kainonia, czyli uzdolnione dzieci z kenijskich slumsów.

Uczestników projektu Brave Kids, łączą nie tylko trudne warunki życiowe, ale przede wszystkim talent i pasja. Przyjadą do Polski z całego świata, z 17 krajów i 5 kontynentów. Już za tydzień pojawią się w sześciu polskich miastach – również w stolicy Dolnego Śląska.

Wśród uzdolnionych dzieci, które przyjadą do Wrocławia w ramach tegorocznej edycji projektu Brave Kids jest m.in. kenijska grupa Kainonia. W jej skład wchodzą dzieci, które na co dzień mieszkają w bardzo trudnych warunkach, w afrykańskich slumsach. Zespół ten jest częścią organizacji wspierającej rozwój lokalnej społeczności i promującej pokój. Swoją uwagę skupia ona szczególnie na najmłodszych w trudnej sytuacji życiowej, wykluczonych i prześladowanych.

 Więcej o projekcie Brave Kids: http://www.bravekids.eu/
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *