W sobotę w Operze Wrocławskiej premiera „Krakowiaków i Górali”

Premiera „Krakowiaków i Górali” już w najbliższą sobotę w Operze Wrocławskiej. Zespół zagra pod dyrekcją Marcina Nałęcza-Niesiołowskiego. – Są sceny śmieszne i straszne, jest miłość, jest wesele, ale główną postacią jest nieszczęśliwie zakochana kobieta – tłumaczy odtwórczyni głównej roli Jadwiga Postrożna:

– To co dla wielu widzów pewnie będzie zaskoczeniem, to to, że odeszliśmy od scenografii klasycznej wsi, a zamiast tego mamy miedziany korzeń. To ciekawy i stary symbol który dobrze pokaże, jak żyje mała społeczność – mówi scenograf Vasyl Savchenko:

Produkcję honorowym patronatem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.