W sobotę startuje 3. edycja Półmaratonu Świdnickiego

Wydarzenie od początku cieszy się rosnącą popularnością. Listy zapisów są pełne biegaczy. Dodatkowe miejsca w liczbie zaledwie 30 będą dostępne dla spóźnialskich w dniu wydarzenia.

 -Półmaraton to jednak także świetna otoczka. Nawet 250 osób oczekujących na swoich bliskich, w międzyczasie wystartuje na krótszym dystansie. Dla wielu może to stanowić początek wielkiej, biegowej przygody zapowiada Danuta Pilarz-Małkiewicz – dyrektor biegu:

Z powodu zainteresowania liczbę miejsc trzeba było zwiększyć. 250 ma być jednak górną granicą. Oprócz tego przygotowano bieg dla dzieci, do którego już zgłosiło się 350 zawodników. 50 miejsc będzie czekać na spóźnialskich w dniu zawodów. Wszystkie trasy wytyczono na terenie miasta i gminy wiejskiej Świdnica.
Gwarancją tego sukcesu jest zaangażowanie mieszkańców gminy, przez których sołectwa przebiega trasa. Zastępca wójt Świdnicy – Zbigniew Kanicki zapowiada, że w tym roku będzie podobnie. Mieszkańcy jednak nie zdradzili mu tegorocznych pomysłów:

Trasa w porównaniu do półmaratonu Ślężańskiego czy Wałbrzyskiego jest umiarkowanie trudna, ale nie można dać się zwieść mówi Zygmunt Worsa – Prezes Dolnośląskiego Związku Lekkoatletyki, który jest jednym z jej twórców:

Organizatorzy zachęcają również inne osoby do kibicowania i tworzenia własnych stref dopingu. Dla najbardziej kreatywnych czekają nagrody w wysokości kilkuset złotych. Szczegóły na stronach biegu i miasta.
W związku z organizacją 3.RST Półmaratonu Świdnickiego w sobotę, 4 listopada br. zostanie okresowo ograniczony ruch kołowy. W tym czasie nie będzie możliwe poruszanie się pojazdami po trasie biegu, w następujących miejscach i godzinach:
10:00 – 14:00 osiedle Słowiańskie – ul. Przyjaźni, ul. Śląska
10:00 – 11:45…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.