W Radiu Wrocław Agata Kulesza czyta Lampiony Katarzyny Bondy (SŁUCHAJ)

Powieść tygodnia w wersji audio.

Od poniedziałku do piątku ok. 22:50. 2 lata temu na gali Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Katarzyna Bonda otrzymała statuetkę Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru, czyli najważniejszą nagrodę przyznawaną polskim autorom powieści sensacyjnych. Dziękując fanom, pisarka mówiła z wrocławskiej sceny: – Moi czytelnicy to twardziele, bo książki, które piszę, przekraczają 500 stron. Taka jest także najnowsza: LAMPIONY, trzecia część – zaplanowanego na cztery odcinki – cyklu o Saszy Załuskiej, profilerce tropiącej zbrodnie. LAMPIONY dzieją się w Łodzi, oprócz intrygi kryminalnej autorka prezentuje polifonię tego miasta. Kilka lat temu Zygmunt Miłoszewski słusznie nazwał Bondę 'królową polskiego kryminału’. Grubo ponad milion sprzedanych egzemplarzy w samym Wydawnictwie Muza. Audiobook LAMPIONÓW czyta też królowa – Agata Kulesza. Warto dodać, że Katarzyna Bonda będzie gościem rozpoczynającej się w środę najnowszej edycji Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.
Jeśli ktoś przegapi, wszystkie odcinki w Radiu Wrocław Kultura w czwartek między 15:00 a 16:00. A w czwartkowym Wieczorze z Kulturą Katarzyna Bonda wraz z Wojciechem Chmielarzem (PRZEJĘCIE, ZOMBIE) będą Gośćmi audycji Grzegorza Chojnowskiego.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *