W poniedziałek maksymalnie do 22°C [PROGNOZA]

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 20°C do 22°C. Wiatr rano słaby, później umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) w nocy okresami opady deszczu. Temperatura od 6°C do 8°C. Wiatr w nocy bardzo silny w dzień silny, zachodni i północno-zachodni.
Warunki biometeorologiczne: niekorzystne, w dzień poprawiające się do obojętnych.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *