W nocy nawet -4°C, w dzień do 4°C [PROGNOZA]

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu regionu stopniowo wzrastające do dużego. Postępujące od zachodu opady śniegu, nad ranem przechodzące w deszcz ze śniegiem. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C, wystąpi w pierwszej połowie nocy. Wiatr początkowo słaby, później umiarkowany, po północy porywisty, południowo-zachodni i zachodni.W dzień zachmurzenie przeważnie duże. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami około 15 cm. Temperatura od -10°C do -7°C. Wiatr od 60 km/h do 75 km/h, zachodni i północno-zachodni, będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.