W nocy możliwy deszcz, w dzień nawet burze [PROGNOZA]

W nocy zachmurzenie umiarkowane, początkowo miejscami duże i tam możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.   W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Po południu przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 22 do 24°C. Wiatr początkowo słaby, później umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) początkowo w nocy i w dzień opady deszczu, w dzień możliwe burze. Temperatura od 7°C do 10°C. Wiatr od 60 km/h do 75 km/h,  zachodni. 
Warunki biometeorologiczne będą obojętne.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *