W nocy i w dzień słabe opady deszczu (PROGNOZA)

W nocy zachmurzenie będzie duże, jedynie początkowo wystąpią większe przejaśnienia. Po północy miejscami wystąpią słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby, nad ranem umiarkowany, z kierunków zachodnich.
 W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, wieczorem rozpogodzenia. Przed południem, głównie na południu województwa, wystąpią słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C do 12°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) nad ranem i początkowo w ciągu dnia wystąpią słabe opady śniegu. Temperatura od -2°C do 0°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 45 km/h do 60 km/h, północno-zachodni, powodujący zamiecie śnieżne.
Warunki biometeorologiczne będą obojętne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *