W marcu zostanie wybrana Wrocławska Rada Kultury

20 marca 2020 roku w Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia odbędzie się Wrocławski Kongres Kultury. Do kandydowania zaproszeni są zarówno reprezentanci wrocławskiego środowiska kulturalnego -artyści, animatorzy, aktywiści i menedżerowie, jak i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Dominik Kłosowski, przewodniczący komisji kultury we wrocławskiej radzie miejskiej tłumaczy, po co miasto organizuje to wydarzenie:

Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego tłumaczy jednak, że to nie jest jedyna zmiana związana z kulturą:

Uczestnicy kongresu będą rozmawiać m.in. o kondycji i roli twórcy, pracy i współpracy w kulturze, polityce informacyjnej oraz o zarządzaniu kulturą. Jednym z ważniejszych elementów programu będą wybory do pierwszej Wrocławskiej Rady Kultury. Wybrane w głosowaniu osoby, w trakcie trzyletniej kadencji będą doradzać prezydentowi Wrocławia w zakresie realizacji polityki kulturalnej miasta.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *