W Jeleniej Górze policja dba o bezpieczeństwo na rowerach

Policjanci z Jeleniej Góry dbają o bezpieczeństwo na rowerach. Długi weekend sprzyja takiej formie pracy bo termometry dzisiaj sięgają 28 stopni. 
W trakcie służby policjanci zwracali uwagę w szczególności na wykroczenia społecznie uciążliwe , reagowali na wszelkie rodzaju przejawy łamania prawa, a także zatrzymali poszukiwanego mężczyznę.
Policjanci miejskiej komendy na rowerach mogą dostać się w miejsca, trudno dostępne dla radiowozu. Między innymi parki między blokami na jeleniogórskim Zabobrzu, place zabaw, zielone skwerki, a także park Żiżki, park na Wzgórzu Krzywoustego, przy ul. Morcinka, Plac Ratuszowy i Plac Piastowski w Cieplicach, parkingi przy marketach, ul. 1-go Maja , a także, oczywiście, ścieżki rowerowe.
Podstawowe zadania policjantów w patrolach rowerowych to zapobieganie wszelkiego rodzaju naruszeniom ładu i porządku publicznego, zapobieganie wykroczeniom i przestępstwom, ujawnianie przestępstw i wykroczeń, zatrzymywanie sprawców na gorącym uczynku bądź w pościgu.
Rowerowy patrol wylegitymowali kilkanaście osób, z czego kilku mężczyzn pouczyli oraz ukarali mandatami dwie osoby za picie alkoholu w miejscu publicznym.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *