W górach idzie wiosna!

W Karkonoszach śnieg sypie, ale mimo to powoli wycofuje się wysoko w góry. Przyleciały już wszystkie wczesnowiosenne gatunki ptaków, mówi ornitolog Artur Pałucki: mamy już skowronki, sikory, odzywają się dzięcioły. Wszystkie te gatunki, które mają się pojawić wczesną wiosną już są. 

Na Krokusowej Łące w Jagniątkowie wychodzą krokusy. Co bardziej dociekliwi wypatrzyli już kwitnące lepiężniki: on ma taką naturę, że jak poczuje trochę ciepła i od razu kwitnie.

Im wyżej w Karkonoszach tym trudniej zobaczyć jednak oznaki wiosny. na szczytach nadal rządzi niepodzielnie zima, mówi dyrektor Karkonoskiego parku Narodowego, Andrzej Raj: Tam panuje jeszcze zima i temperatury są niskie, zwłaszcza w nocy. To miejsce, gdzie wiosna przychodzi późno.

Tak lubiana przez nas wszystkich wiosna, niektórym daje się już we znaki. To osoby uczulone na pyłki wierzb, brzóz czy leszczyny. Nawet jednak oni z przyjemnością mogą rano posłuchać, także w miastach śpiewających pięknie kosów.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *