Variacje z Moniuszką i Agnieszką (Franków-Żelazny)

Radio Wrocław Kultura: środa – 21:00 (premiera, na żywo), sobota 19:00. Radio Wrocław: wtorek – 22:05. Zaprasza Grzegorz Chojnowski.

Ukazał się album pod tytułem 'Moniuszko inaczej śpiewany’, rezultat współpracy młodych solistów z bardzo młodymi chórzystami z pięciu chórów z całej Polski. Przedsięwzięcie realizowane w ramach programu Akademii Chóralnej. Nowe, specjalnie dla Narodowego Forum Muzyki przygotowane, opracowania utworów Stanisława Moniuszki brzmią rzeczywiście świeżo, buzuje w nich energia i entuzjazm właśnie młodości. Warto posłuchać i albumu, i naszej rozmowy.
[videoplayer id=244602][/videoplayer]
[videoplayer id=244603][/videoplayer]
Pytalismy szefową Chóru NFM także o najbliższe miesiące, również wyjazdowe (Izrael, Belgia, Japonia).
Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach mobilnych na smartfony, na www.radiowroclawkultura.pl!
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *