UWAGA: Od 1 stycznia nowe ceny biletów MPK we Wrocławiu

Od 1 stycznia 2018 roku pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej we Wrocławiu zyskają nowe uprawnienia do ulg przy zakupie biletów oraz nowe rodzaje biletów. Wzrośnie także cena biletów jednorazowych na przejazdy liniami normalnymi, podmiejskimi, pospiesznymi i nocnymi.

Do korzystania z bezpłatnych przejazdów na wszystkich typach linii są uprawnieni:

inwalidzi wojenni i wojskowi wraz z przewodnikiem
dzieci niepełnosprawne i młodzież niepełnosprawna z orzeczoną niepełnosprawnością, do ukończenia 16 roku życia oraz osoby opiekujące się nim w czasie przejazdu lub podróżujące po nie, albo po ich odwiezieniu do szkoły, zakładu opieki zdrowotnej, ośrodka rehabilitacji, innej placówki szkolnej lub ochrony zdrowia.
Ucząca się młodzież niepełnosprawna od ukończenia 16 roku życia, nie dłużej niż do ukończenia 25 roku życia, bez względu na orzeczony stopień niepełnosprawności.
Uczniowie posiadający orzeczenie publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego, uczący się w szkołach i placówkach na terenie Wrocławia, określonych w ustawie o systemie oświaty oraz osoby opiekujące się nimi w czasie przejazdu lub podróżujące po nie albo po ich odwiezieniu do szkoły, zakładu opieki zdrowotnej, ośrodka rehabilitacji, innej placówki szkolnej lub ochrony zdrowia
Dzieci do zakończenia roku kalendarzowego, w którym ukończyły 7 rok życia
osoby, które ukończyły 69 lat; od dnia 1 stycznia 2019 r. – osoby, które ukończyły 68 lat; od dnia 1 stycznia 2020 r. – osoby, które ukończyły 67 lat; od dnia 1 stycznia 2021 r. – osoby, które ukończyły 66 lat; od dnia 1 stycznia 2022 r. – osoby, które ukończyły 65 lat;
osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności, oraz osoby całkowicie niezdolne do pracy i samodzielnej egzystencji, wraz z opiekunem.
Osoby głuche i głuchonieme z umiarkowanym…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *