Uratowali maleńką Basię przed wronami [ZDJĘCIA]

„Maleńką kilkudniową wiewióreczkę chciały zadziobać wrony. Udało się jej pomóc – trafiła do nas w ostatniej chwili – teraz zastępujemy jej mamę” – informuje dolnośląska Ekostraż.

Zwierzątko znalazła jedna z mieszkanek Wrocławia w Parku Zachodnim w Wielkanoc. Uratowała ją przed wronami i przekazała pod opiekę Ekostraży. Jeszcze chwila i mała Basieńka zostałaby zadziobana przez wrony. Była bardzo słaba i zmarznięta.
Jak podkreślają działacze z Ekostraży, taka wiewiórka to spore wyzwanie, jeśli chodzi o opiekę. Trzeba ją karmić co 2-3 godziny, masować brzuch i być przy niej całą dobę. Na razie wiewiórka jest ślepa i dopiero gdy otworzy oczy, będzie sprawiała prawdziwe problemy. Gdy odzyska siły i podrośnie, zostanie przekazana ośrodkowi rehabilitacji dzikich zwierząt, a później, jeśli będzie to możliwe, wypuszczona na wolność.
Na razie maleństwo karmione jest mlekiem zastępczym. Działacze zachęcają też, by wspomagać ratowanie takich osesków dzikich zwierząt. Więcej informacji: TUTAJ

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.