UPWr otworzył akademik po remoncie. Nowością są pokoje… koedukacyjne

Po trwającym trzy lata kompleksowym remoncie, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu otwiera swój największy Dom Studencki „Arkę”. Na studentów czekają jedno i dwuosobowe pokoje z łazienkami (dodatkowo 176 z nich z aneksem kuchennym), strefa rekreacji i relaksu oraz pokój nauki. Akademik dysponuje 352 miejscami.

– W pierwszej kolejności będziemy kwaterować naszych studentów, a jeśli zostaną wolne pokoje zaprosimy żaków z innych uczelni – mówi Marcin Dynia, dyrektor Centrum Zarządzania Budynkami UPWr.
Zamiast kilkuosobowych pokoi i wspólnych łazienek w „Arce” powstały pokoje 2-osobowe z aneksami kuchennymi i łazienkami, czyli małe, niezależne mieszkania oraz pokoje jednoosobowe z łazienkami, które wspólne kuchnie, mają na każdym piętrze.

Cały obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – z myślą o studentach z niepełnosprawnościami na pierwszym piętrze akademika powstały samodzielne, 1-osobowe pokoje i – co najważniejsze – przebudowano wejście do budynku.
– Przebudowano i wyposażono również wspólne części. Mamy część rekreacyjną ze stołem do tenisa stołowego, urządzeniami siłowymi oraz salę do ćwiczeń. Jest strefa relaksu z wygodnymi sofami, hamakami, stołem bilardowym i sala TV. Jest też oczywiście przestronny pokój nauki – wylicza Lidia Kaczmarek, kierownik Domu Studenckiego „Arka”. Dodaje, że w akademiku położono duży nacisk na ekologię. W częściach wspólnych będzie dużo kwiatów, a w każdym pokoju z aneksem kuchennym oraz we wspólnych kuchniach – pojemniki umożliwiające segregację śmieci.

Wybudowany w 1978 roku akademik wymagał również przebudowy i dostosowania do najnowszych wymogów przeciwpożarowych. Wykonano m.in. nowy system oddymiania klatek schodowych, przystosowano jedną z wind do potrzeb ekip ratunkowych i wybudowano buforowy zbiornik na wodę.
Nowością w akademikach są dwuosobowe pokoje koedukacyjne wyposażone w…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *