Ukraińcy dla Ukraińców o Wrocławiu i o Dolnym Śląsku

Ruszył portal informacyjny z wiadomościami z naszego regionu w całości pisany cyrylicą.

Założyli go młodzi Ukraińcy, którzy do Polski przyjechali między innymi do pracy lub na studia. Łącznie jest ich czworo. Łączy ich pasja do dziennikarstwa i to, że mieszkają poza swoim krajem, mówią Oleksandr Martyniuk i Illya Melnyk:
– Przyjechałem do Polski dwa lata temu. Wtedy zrozumiałem, że za długo nie wytrwam bez pisania artykułów – to jest moja branża.- Marzyłem żeby zostać sportowym dziennikarzem i te marzenia się spełniły.

 

 
Pozostała część redakcji niestety w dniu nagrania nie dała rady się z nami zobaczyć:

Młodzi Ukraińcy portal inpoland.net.pl prowadzą w dwóch językach: ukraińskim i rosyjskim. W przyszłości planują także wersję polską i angielską: Każdy obcokrajowiec, który przyjechał do Polski nie umie się na początku poprawnie wyrażać w tym języku. Piszemy o wydarzeniach kulturalnych, sportowych i wszystkim co dotyczy Wrocławia.
Obecnie tylko na Dolnym Śląsku mieszka około 100 tysięcy Ukraińców. Połowa z nich we Wrocławiu. Wiele osób przyjechało z zachodniej Ukrainy po wybuchu wojny na wschodzie kraju, w Donbasie w 2014 roku.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *