Ukradli samochód, a następnie ugrzęźli w polu

Z jednej ze świdnickich ulic usytuowanych w centrum miasta, w porze nocnej dokonano kradzieży samochodu. Rano policja odnalazła porzucony samochód na polu. Ślady wskazywały na to, iż sprawcy próbując przez to pole przejechać, ugrzęźli w miękkiej ziemi. W wydostaniu się z „pułapki” nie pomogło im nawet podkładanie samochodowych dywaników pod koła. Wobec tego porzucili auto i odeszli.
„Kryminalni” zatrzymali dwóch podejrzewanych o ten czyn 20-latków. Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty i przyznali się do popełnienia tego czynu. Potwierdzili, iż podczas próby skrócenia sobie drogi, jadąc przez pole, „zakopali się”. Wyjaśnili ponadto, iż samochód zamierzali rozłożyć na części i sprzedać. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *