Udany rewanż za porażkę w Zabrzu. Zagłębie znowu zwycięskie

W meczu rozpoczynającym 17. kolejkę ekstraklasy piłkarze z Lubina pokonali na własnym stadionie Górnika 2:0. Gole dla zwycięzców zdobyli Damjan Bohar i Bartosz Białek.

Zagłębie było zdecydowanie lepszym zespołem i wygrało zasłużenie. Zabrzanie goniąc w drugiej połowie wynik, nie oddali ani jednego celnego strzału.
W pierwszych minutach w akcjach obu ekip było dużo chaosu i niedokładności, a gra toczyła się głównie w środku pola. Sytuacja zmieniła się od strzału z dystansu Filipa Starzyńskiego, który był sygnałem dla Miedziowych do odważniejszych ataków. Od tego momentu lubinianie przejęli inicjatywę i ciężar gry przesunął się zdecydowanie na połowę gości. Na efekty kibice nie czekali długo. Najpierw Bartosz Białek ładnie zgrał do Sasy Zivca, a ten w pole karne wstrzelił piłkę, która szczęśliwie trafiła do Damjana Bohara. Skrzydłowy Zagłębia potężnym strzałem z kilku metrów nie dał szans Martinowi Chudemu.
Zagłębie nie zamierzało się zadowolić jednobramkowym prowadzeniem i nadal atakowało. Po strzale głową Lubomira Guldana zabrzan przed utratą drugiego gola uratowała poprzeczka i była to najlepsza okazja na podwyższenie prowadzenia. Gospodarze atakowali, ale brakowało im ostatniego dokładnego podania. Górnikowi brakowało nie tylko ostatniego podania, ale nawet pierwszego, bo w pierwszej połowie praktycznie ani razu nie zagroził poważniej bramce Konrada Forenca.
Trener gości Marcin Brosz nie czekał ze zmianami i już w przerwie wprowadził dwóch nowych zawodników, którzy mieli ożywić ataki jego ekipy. Sytuacja na boisku się zmieniła, bo Górnik potrafił dłużej się utrzymać przy piłce i przesunął ciężar gry na połowę Zagłębia. Kiedy wydawało się, że goście przejmą inicjatywę, lubinianie zadali drugi cios i…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *