Udany początek przygotowań Śląska Wrocław

Piłkarze wrocławskiego klubu wygrali z Warta Poznań 1:0 w meczu towarzyskim.

Śląsk dobrze rozpoczął spotkanie i od samego początku zaatakował. Wrocławianie mieli sporo stałych fragmentów gry, jednak nie potrafili zaskoczyć dobrze ustawionej obrony przeciwnika. Aktywny pod polem karnym Warty był Fabian Piasecki, który znajdował dobre pozycje do oddania strzału, jednak bramkarz rywala nie został zmuszony do interwencji.
Najlepszą sytuację w pierwszej połowie miała jednak Warta. Śląsk stracił piłkę na połowie przeciwnika, a ten popędził z kontrą. Piłka trafiła do Mateusza Kuzimskiego, który znalazł się sam na sam z Michałem Szromnikiem, jednak bramkarz WKS-u zdołał powstrzymać zawodnika Warty i zapobiegł stracie bramki. Do przerwy gra toczyła się już raczej w środku pola i na tablicy wyników utrzymywał się bezbramkowy remis.
Druga część spotkania przyniosła otwarcie wyniku. Bramkową akcję przeprowadzili rezerwowi wrocławian. Najpierw strzelał Sebastian Bergier, jednak jego uderzenie zdołał odbić bramkarz. Na dobitkę Petra Schwarza był już za to bezradny i w 54. minucie Trójkolorowi wyszli na prowadzenie.
W kolejnych minutach Śląsk nadal atakował i tworzył sobie kolejne bramkowe sytuacje. Wciąż bardzo aktywny był Schwarz, który starał się po raz drugi pokonać bramkarza gości. Od czasu do czasu Warta również potrafiła odpowiedzieć, głównie za sprawą Jasona Papeau. Francuz sprawiał najwięcej problemu obrońcom WKS-u i dwukrotnie był bliski pokonania Matusa Putnockiego. Najpierw trafił w słupek po uderzeniu z rzutu wolnego, a przy kolejnej próbie z bliskiej odległości nie był w stanie posłać piłki obok golkipera…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *