Trzech wrocławian pojedzie w finale Srebrnego Kasku

Przemysław Liszka i Patryk Wojdyło z Betardu Sparty Wrocław awansowali do finału Srebrnego Kasku. Młodzi wrocławscy żużlowcy zajęli odpowiednio drugie miejsce w eliminacjach w Rawiczu i trzecie w Krośnie. Pewny udziału w finale młodzieżowego turnieju był już wcześniej inny przedstawiciel Betardu Sparty Maksym Drabik. Zawody finałowe zostaną rozegrane 2 maja w Krakowie.

W Rawiczu zwyciężył Wiktor Trofimow przed Przemysławem Liszką i Jakubem Miśkowiakiem. Awans uzyskał także Szymon Szlauderbach. Dla Liszki tylko początek zmagań nie był udany. Wrocławianin w pierwszym biegu zajął dopiero trzecie miejsce.
Szybko jednak spasował się z torem i zdobywał kolejne punkty. W czterech kolejnych starach zwyciężył i ostatecznie był drugi ze stratą punktu do zwycięzcy. Trzeci zawodnik miał natomiast stratę jednego oczka do młodzieżowca Betardu Sparty.
Zdecydowanie więcej emocji było w eliminacjach w Krośnie. Bezkonkurencyjny na miejscowym torze był Patryk Rolnick. W pewnym stylu wygrał swoje wszystkie wyścigi, kończąc zawody z dorobkiem 15 punktów. Do finału bez większych problemów wjechał też Wiktor Lampart.

Ciekawiej było na miejscach 3-5, gdzie końcową kolejność rozstrzygnął dopiero bieg dodatkowy. W nim najlepiej zaprezentował się Patryk Wojdyło, oprócz którego do finału Srebrnego Kasku wjechał też Michał Gruchalski. Rezerwowym będzie natomiast Michał Curzytek.
Finał Srebrnego Kasku odbędzie się 2 maja w Krakowie. Będzie on jednocześnie finałem krajowych eliminacji do mistrzostwa świata juniorów. Awans uzyska czołowa trójka, a jednego żużlowca nominuje do startów Główna Komisja Sportu Żużlowego. Pewni startu w decydującym turnieju w Krakowie byli przed dzisiejszymi eliminacjami Bartosz Smektała, Dominik Kubera, Maksym Drabik i Robert Chmiel.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.