Trwa Międzynarodowy Turniej Szermierczy Dzieci Challenge Wratislavia

To największe tego typu zawody na świecie. Są rozgrywane we Wrocławiu od 40 lat. Uczestnicy zmagań przylatują do stolicy Dolnego Śląska z tak odległych państw, jak Arabia Saudyjska, Indie, Iran, Izrael, USA, Hongkong, Malezja czy Singapur.

Specyficzna atmosfera turnieju, przeżycia sportowe i towarzyszące temu nawiązane kontakty i przyjaźnie, prowadzą młodych szermierzy w marcu każdego roku do Wrocławia. W Hali Orbita trwa 40. jubileuszowa edycja Challenge Wratislavia. To w tym turnieju wchodzą w świat szermierki, to tutaj zaczynają się dla wielu z nich wielkie kariery sportowe. To też szansa na pierwsze międzynarodowe konfrontacje dla wielu zawodników.
– Z tego korzystają szczególnie nasi sąsiedzi i najbogatsze kraje – mówi prezes Polskiego Związku Szermierczego Adam Konopka.

– Kładą nacisk na szkolenie bardzo wcześnie, mają budżety, które pozwalają im jeździć bardzo szeroką, dużą reprezentacją. Wtedy próbujemy się porównać do pozostałych – tłumaczy Adam Konopka.
Do tegorocznej jubileuszowej edycji zgłosiło się ponad 2500 szermierzy z 36 krajów. Dużą grupę stanowią Polacy.
Posłuchajcie:

Zawodnicy i zawodniczki przez pięć dni będą walczyć w trzech broniach: szpadzie, florecie i szabli w poszczególnych kategoriach wiekowych 10-11 lat, 12-13 lat, 14-15 lat. Areną pojedynków jest Hala Orbita.
Program zawodów znajdziecie: TUTAJ
 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *