Trener Grzegorz Mokry opuści Miedź po sezonie

Dla szkoleniowca legniczan sobotni mecz z Górnikiem Zabrze będzie ostatnim w roli trenera piłkarzy Miedzi. Wraz z nim, po sezonie klub pożegna również asystent Donatas Vencevičius.

Trener Grzegorz Mokry objął pierwszy zespół Miedzi 17 października 2022 roku. Legniczanie zamykali wówczas tabelę PKO Bank Polski Ekstraklasy, mając na koncie 6 punktów, na które złożyło się jedno zwycięstwo, trzy remisy i osiem porażek. Pod wodzą trenera Mokrego zespół zanotował 3 wygrane, 7 podziałów punktów i 11 przegranych, gromadząc 16 oczek. Ostatnią okazją na powiększenie tego dorobku będzie sobotnie spotkanie z Górnikiem Zabrze (godz. 17:30). Wcześniej trener Mokry dwukrotnie związany był z Miedzią. Pierwszą pracę w klubie rozpoczął w 2017 roku, będąc asystentem trenera Dominika Nowaka i przyczyniając się do wywalczenia historycznego awansu do Ekstraklasy oraz półfinału Pucharu Polski. Z legnicką drużyną rozstał się latem 2020 roku. Do klubu, już w innej roli, wrócił w czerwcu 2021 roku, obejmując trzecioligową drugą drużynę. W szesnastu meczach poprowadził Miedź II Legnica do zdobycia 32 punktów, na co złożyło się 10 zwycięstw, 2 remisy i 4 porażki, przy bilansie bramkowym 32:18. Wraz z pierwszym szkoleniowcem zespół opuści także asystent trenera Donatas Vencevičius. Były reprezentant Litwy, mający w dorobku tytuły mistrzowskie na Litwie, w Polsce i Danii oraz pracę w roli pierwszego trenera bądź asystenta w Vetrze Wilno, Suduvie Mariampol, Stomilu Olsztyn, Wigrach Suwałki, FK Jonava, DFK Dainava oraz reprezentacji Litwy U21, dołączył do sztabu zielono-niebiesko-czerwonych w październiku zeszłego roku wspólnie z trenerem Mokrym.
Decyzje dotyczące przyszłości pozostałych przedstawicieli sztabu szkoleniowego zapadną w czerwcu,…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *