Tragiczny finał dwudniowych poszukiwań młodego górnika w Polskiej Miedzi

W opuszczonym wyrobisku kopalni „Rudna” ratownicy odnaleźli ciało. Prezes KGHM-u ogłosił trzydniową żałobę we wszystkich spółkach koncernu.

AKTUALIZACJA 8.10 godz. 20:00
24-letni górnik w sobotę o 11.00 nie pojawił się w lampowni, by zdać swój aparat ratunkowo-ucieczkowy. Niespełna godzinę później pracownicy drugiej zmiany zaczęli poszukiwania pod ziemią. Po kolejnej godzinie do akcji dołączyli ratownicy z Sobina. Od tego momentu kilkanaście grup czterokrotnie przeszukało wszystkie wyrobiska.
Biuro prasowe holdingu właśnie potwierdziło, że jedna z ekip odkryła zwłoki w korytarzu wyłączonym z ruchu za betonową tamą wentylacyjną. Lekarz stwierdził zgon górnika.
Od poniedziałku do środy w „Polskiej Miedzi” obowiązuje żałoba.

8.10 godz. 9:00
Od wczorajszego przedpołudnia kilkaset metrów pod ziemią, w kopalni Rudna k. Polkowic trwają poszukiwania górnika. Młody mężczyzna – po zakończeniu pierwszej zmiany – nie pojawił się na powierzchni.
Biuro prasowe „Polskiej Miedzi” jest bardzo oszczędne w jakichkolwiek komentarzach. Rzecznik Koncernu, Jolanta Piątek, jeszcze wczoraj przyznała jedynie, że trwa akcja poszukiwawcza i o jakichkolwiek innych zmianach koncern ma poinformować specjalnym komunikatem. Z relacji górników kopalni Rudna wynika natomiast, że poszukiwany to młody mężczyzna, który w kopalni pracuje od miesiąca. Wczoraj w jednym z podziemnych wyrobisk miał zostać na chwilę sam. Gdy jego przełożony wrócił na miejsce, górnika już nie było. Jego nadajnik ratunkowy zlokalizowany w lampie – nie odpowiada.

7.10 godz. 21:00
Ponad dziewięć godzin grupa ratowników i pracowników kopalni „Rudna” przeszukuje wyrobiska. Po porannej zmianie na powierzchni nie pojawił się jeden…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *