TOP5 TOPów, półmetek 2017 [GŁOSOWANIE]

Czas na kolejny finał. Zobaczcie kto w pierwszej połowie 2017 roku zebrał najwięcej głosów i zdecydujcie – kto zasługuje na wielki tytuł !

Głosowanie potrwa do soboty, 12 sierpnia, do godziny 11.30. Codziennie można oddać głos. O zwycięstwie może zdecydować nota lub liczba oddanych głosów. System wylicza średnią z tych dwóch wartości i ustawia lidera na pierwszym miejscu. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane.   
Zwycięzca plebiscytu TOP5 najpiękniejszych, dolnośląskich wsi – Goworów – 8171 głosów 
Goworów – piękna wieś w powiecie Kłodzkim, w gminie Międzylesie, w plebiscycie Urzędu Marszałkowskiego w 2013 roku uznana za najpiękniejszą wieś Dolnego Śląska. Jak zwracają uwagę mieszkańcy – wieś łańcuchowa, ciągnie się w 3 kilometrowym łańcuchu innych miejscowości. Większość budynków pamięta czasy przedwojenne. Najbliższy szczyt – góra Pątnik to ich duma, choć ubolewają nad zniszczeniami, jakie wyrządziła przed dwoma laty wichura. Przez Goworów przebiega granica Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Sami mieszkańcy pięknie wypowiadają się o swojej wsi, część z nich się tu urodziła inni przyjechali z Opolszczyzny, Wrocławia czy Zakopanego lub – jak sami się śmieją – zostali adoptowani z okolicznych wsi.
Zwycięzca plebiscytu TOP5 dolnośląskich Ochotniczych Straży Pożarnych – wygrywają strażacy z OSP w Pisarzowicach – 3575 głosów  
Ochotnicza Straż Pożarna w podkamiennogóskich Pisarzowicach zaczęła działać już w 1945 roku. Była wtedy jedną z 4 straży w całym powiecie kamiennogórskim. Jeśli chodzi o wyposażenie po samochodzie Gaz, a właściwie „Lublin” przyszła kolej na Stara-24 z demobilu, kolejny…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *