TOP5 najlepszych dolnośląskich wynalazków [GŁOSOWANIE]

Zmieniły albo zmienią świat i nasze życie. Zobaczcie, oceńcie i wybierzcie najlepszy dolnośląski wynalazek.

Głosowanie potrwa do soboty, 23 września do godziny 11.30. Codziennie można oddać głos. O zwycięstwie może zdecydować nota lub liczba oddanych głosów. System wylicza średnią z tych dwóch wartości i ustawia lidera na pierwszym miejscu. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane.
TOP5 RADIA WROCŁAW SŁUCHAJ ZAWSZE W SOBOTĘ O 12 00 
 
Aparat ratunkowo-ucieczkowy  

Fot: JRGH W Sobinie
Kilometr pod ziemią na przodku kopalni świst powietrza, albo choćby delikatny odgłos kruszących się ścian może być zapowiedzią poważnych kłopotów. Górnicy z KGHM „Polska Miedź” wiedzą, jak niebezpieczne potrafią być gazy, które przez miliony lat nagromadziły się pod ziemią. W takich momentach każda sekunda decyduje o życiu. I nie ma czasu na poszukiwania butli z tlenem, odkręcanie zaworów. Prace nad wynalazkiem, który  ratuje ludzkie życie trwały kilka lat, ale nie byłoby tego urządzenia, gdyby nie dziesięciolecia doświadczeń pracowników miedziowego holdingu.
Hyperloop 

Fot. hyperpoland.com
Hyperloop to zupełnie nowy środek transportu, połączenie pociągu i samolotu, który umożliwi podróż np. z Krakowa do Gdańska w 35 minut z prędkością bliską prędkości dźwięku. Kapsuła pojazdu porusza się w specjalnej rurze, w której ciśnienie jest tak niskie jak na wysokości 10 kilometrów, dzięki temu znacząco jest zredukowany opór powietrza. Maszyna porusza się bez kontaktu z podłożem, wykorzystując magnetyczną lewitację oraz łożyska powietrzne.”Obecnie w skład Hyper Poland University Team,…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *