TOP5 dolnośląskich plaż [GŁOSOWANIE]

Lato zagościło już u nas na dobre. Wakacyjna aura sprzyja wypadom nad wodę. Gdzie się wybrać? Tym razem prezentujemy pięć dolnośląskich plaż.

Głosowanie potrwa do soboty, 15 lipca, do godziny 11.30. Codziennie można oddać głos. O zwycięstwie może zdecydować nota lub liczba oddanych głosów. System wylicza średnią z tych dwóch wartości i ustawia lidera na pierwszym miejscu. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane.

Zalew w Starych Bogaczowicach

To niewielki zbiornik wodny, który przez  dekady służył mieszkańcom jako miejsce spotkań i źródło ochłody w upalne dni. Gdy jeszcze w latach 80. zarządzały nim wałbrzyskie kopalnie, były tam pomosty, boiska, a nawet amfiteatr. Zalew tętnił życiem i energią, która z biegiem lat wygasała. Ostatecznie w 2006 roku wodę spuszczono i przez kolejną dekadę zbiornik doszczętnie zarósł młodymi drzewkami. Na ratunek ruszyli mieszkańcy, którzy przy współpracy z nowymi władzami – w 2015 i 2016 roku niemal na własny koszt oczyścili teren i przywrócili mu świetność. W międzyczasie pojawił się dzierżawca i zaczęła powstawać infrastruktura dodatkowa, w tym parking, który niedługo zyska utwardzenie. Powstały wiaty i smażalnia ryb. Przed tygodniem oficjalnie rozpoczęto drugi sezon letni nowego Zalewu Stare Bogaczowice. Teraz to duma mieszkańców, a z każdym miesiącem na wieść o odbudowie tego miejsca – przybywa gości. Nie tylko z gminy, ale i sąsiednich powiatów.

 
Jezioro Złotnickie w Złotym Potoku

Region jeleniogórski nie jest zbyt bogaty w plaże. Jedną z większych można znaleźć nad zbiornikiem złotnickim, czy też, jak kto woli, Jeziorem Złotnickim, w…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *